X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خرید و دانلود فایلهای علمی

انواع تحقیق پروژه پاورپوینت مقاله و سایر فایلهای مجاز

مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science)

قسمتهایی از متن:

"زمین شناسی پزشکی" علمی است که به بررسی ارتباط بین عوامل زمین شناسی با سلامت انسان ها و جانوران و تأثیر عوامل زیست محیطی بر پراکندگی جغرافیایی بیماری های مرتبط می پردازد.بنابراین زمین شناسی پزشکی موضوعی گسترده و پیچیده است که برای شناسایی، کاهش یا حل مشکلات موجود نیاز به ارتباط با رشته های مختلف علمی دارد.

فلزات و نافلزات اگر به مقادیر غیرطبیعی وارد بدن شوند منجر به بروز مشکلات قابل توجهی می گردند. گروهی از فلزات برای سلامتی ما سودمند و گروهی دیگر مضر هستند. فعالیت های انسانی (از هر نوع) باعث انتقال فلزات از جایگاه هایشان به مکان هایی می شود که در آینده برای سلامت انسان ها و جانوران مشکلاتی را به وجود خواهند آورند. این مشکلات در مکان هایی که بارندگی های اسیدی روند دسترس پذیری فلزات سنگین (مانند جیوه) و در نتیجه جذب آنها در زنجیره غذایی را تسهیل می کند، تشدید می شوند. به علاوه باران های اسیدی در این مکان ها باعث عدم دسترسی موجودات زنده به برخی از عناصر کم مقدار مانند سلنیم می شوند. ...

...

شواهد نشان می دهد که بسیاری از فلزات موجود در خاک انحلال ناپذیرند و جذب گیاهان نمی شوند. دسترس پذیری، جابجایی و سمیت فلزات نه تنها به حالات فیزیکی و شیمیایی فلز بستگی دارد بلکه به فاکتورهای محلی موجود در محیط نیز وابسته است. برای مثال، pH فاکتور تعیین کننده مهمی در دسترسی به فلزات موجود در خاک است. دسترس پذیری و جابجایی فلزاتی مانند روی، سرب، و کادمیم تحت شرایط اسیدی بسیار افزایش می یابد در حالیکه افزایش pH باعث کاهش دسترسی به آنها می شود. نوع خاک مثلا رسی یا ماسه ای و ویژگی های فیزیکی آن بر جابجایی فلزات در خاک تأثیر می گذارد. همچنین جانداران موجود در خاک بر انحلال پذیری، جابجایی و دسترس پذیری فلزات اثر گذارند. سمیت فلزات نیز به پارامترهای ویژه ای از قبیل حالت شیمیایی، گونه های مولکولی، اتمی و یونی، لیگاند، ظرفیت بافر و ظرفیت تبادلات یونی وابسته است برای مثال ترکیبات آلی جیوه و سرب سمی تر از فرم های غیرآلی هستند. وضعیت اکسایش نیز بر درجه سمیت مؤثر است مثلا کروم با ظرفیت 6 سمی تر از کروم با ظرفیت 3 است.

پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور با هدف ارتقا این موضوع در میان متخصصین زمین شناسی، پزشکی، بهداشت و عموم مردم، مجموعه مطالعات سامان یافته ای را پیرامون تدوین بانک اطلاعاتی، گردآوری و اطلاع رسانی این موضوع در ایران و سایر نقاط جهان در دست انجام دارد. ...

...خرید فایللینک منبع :مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science)

دانلود مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) | فروشگاه ... faridfile.ir/?p=100185‎Cached3 ا کتبر 2016 ... دانلود مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science). زمین شناسی پزشکی” علمی است که به بررسی ارتباط بین عوامل زمین شناسی با سلامت ... مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) digikala.cero.ir/product-353511-مقاله-زمین-شناسی-پزشکی-(interdisciplinary-science).aspx‎Cachedمقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) دسته: پژوهش بازدید: 1 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 95 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 29. مقاله زمین شناسی ... دانلود مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) - خرید پستی markets98.blogsky.com/1395/06/31/post-39762/‎Cached21 سپتامبر 2016 ... زمین شناسی پزشکی" علمی است که به سمت بررسی ارتباط بین عوامل زمین شناسی حرف سلامت انسان ها و جانوران و تأثیر عوامل زیست محیطی بر ... دانلود مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) در فایل ورد ... fer2si.ir/medical-geology-paper-interdisciplinary-science/‎Cached17 سپتامبر 2016 ... دانلود مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) در فایل ورد (word) دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و ... دانلود مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) paperdoc.ir/.../دانلود-مقاله-زمین-شناسی-پزشکی-interdisciplinary-science دانلود مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) زمین شناسی پزشکی علمی است که به بررسی ارتباط بین عوامل زمین شناسی با سلامت انسان ها و جانوران و ... مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) با word paperdownload.pishroblog.ir/Post/734‎Cached19 سپتامبر 2016 ... مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) با word دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ ... دانلود مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) fileha.nahrblog.com/Post/462‎Cachedپیام مدیر سایت : به سایت ما خوش آمدید ! من و تمــام نویســندگان آرزومندیم لحظات خوبی در سایت ما سپری کنید ! در سمت راست همین متن مـراحل فعالیت در ســایت ما نشـــان ... دانلود مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) – Stu.0f0.in stu.0f0.in/.../دانلود-مقاله-زمین-شناسی-پزشکی-interdisciplinary-science/‎Cached19 ا کتبر 2016 ... دانلود مقاله زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science). زمین شناسی پزشکی” علمی است که به بررسی ارتباط بین عوامل زمین شناسی با سلامت ... دانلود تحقیق زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) » دانلود ... mihandocs.com/5177-دانلود-تحقیق-زمین-شناسی-پزشکی-(interdisciplinary-science).html‎Cached14 سپتامبر 2015 ... شرح مختصر:زمین شناسی پزشکی علمی است که به بررسی ارتباط بینعوامل زمین شناسی با سلامتانسانها و جانوران و تأثیر عوامل زیست محیطی بر ... زمین شناسی پزشکی (interdisciplinary science) - اشتوکلین - پرشین ... geologist171.persianblog.ir/page/interdisciplinaryscience‎Cached Similarزمین شناسی پزشکی به بررسی تاثیر فاکتورهای زمین شناسی بر سلامتی و ... مشکلات موجود نیاز به ارتباط با رشته های مختلف علمی(interdisciplinary science) دارد .
تاریخ ارسال: یکشنبه 21 آذر 1395 ساعت 17:44 | چاپ مطلب