X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خرید و دانلود فایلهای علمی

انواع تحقیق پروژه پاورپوینت مقاله و سایر فایلهای مجاز

مقاله مشکلات و اختلالات ریاضی و درمان آن

قسمتهایی از متن:

مقدمه :

مطالعه ، امری بسیار مهم است و یکی از عواملی است که باعث می شود دانش آموزان دچار افت تحصیلی شوند، مشکلاتی است که در امر مطالعه دارند . بارها والدین ، مربیان و خود دانش آموزان می پرسند: چگونه باید مطالعه کرد؟ گاهی نیز روشهای مطالعه خود را مورد بررسی وارزیابی قرار می دهند و درصدد بهبود شیوه های مطالعۀ خود بر می آیند . اما این امر زمانی تحقق پیدا می کند که آنها بر صحت و سقم روش های مطالعۀ خود وقوف یابند . از سوی دیگر یکی از اموری که باید به نحو جدی بدان پرداخت و متأسفانه کم تر مورد توجه قرار می گیرد ،آشنا کردن شاگردان با شیوه های مطالعه کردن و نحوۀ یاد گرفتن مطالب است.

شاید اغراق آمیز نباشد اگر بگویم که تمامی معلمان و دبیران دلسوزی که سالها در خدمت آن بزرگواران تلمّذ کرده ایم ، بارها تأکید می کردندکه باید مطالعه کنید ، اما به ما کم تر شیوۀ مطالعه کردن را می آموختند . به هر حال هر یک از دانش آموزان هم به گونه ای مطالعه می کرد ، یکی راه می رفت و مطالعه می کرد ، دیگری بلند بلند می خواند ، دانش آموز دیگر مطالعه خود را از کتابهای آسان شروع می کرد و چون به کتابهای دشوار می رسید دیگر توان خواندن نداشت و یکی به طور مداوم می خواند و خسته می شد . ...

...

17- قطع یکبارۀ کمکهای درسی در حین مطالعه

برخی از دانش آموزان از بدو ورود به مدرسه در کنار مادران به مطالعه می پردازند. یعنی از ابتدا این امکان را می یابند که به هنگام درس خواندن و مطالعه کردن از والدین خود و به ویژه مادران بهره بگیرند. چون این وابستگی شدت می یابد ، فرزند خانواده به این امر عادت می کند . لذا اولاً بدون حضور مادر یا پدر مطالعه نمی کند، ثانیاً با قطع کمکهای آنها به مطالعه رو نمی آورد و رفته رفته دچار افت تحصیلی می شود.لذا همواره به مادرانی که فرزندشان در کلاس اول دبستان است ، توصیه می شود که بچه های خود را به این گونه امور عادت ندهند ، چرا که ترک عادت برای آنان امری دشوار است و معمولاً دیده می شود که وقتی کمکهای والدین قطع می شود ، آنها نیز افت می کنند .

برای پیش گیری از افت تحصیلی فرزندان در مطالعه باید به گونه ای عمل کرد که آنها حالت اتکایی به هنگام مطالعه پیدا نکنند و در صورت شکل گیری حالت اتکایی ، نباید کمکها یکباره قطع شود، بلکه قطع کمکها باید تدریجی صورت بگیرد ، یعنی این امر در سنین بالاتر تحقق یابد . حتی در سالهای دورۀ راهنمایی نیز قطع کمکها به صورت یکباره منجر به افت تحصیلی جدی فرزندان شده است لذا باید کمکهای مادر به تدریج کاهش یابد .خرید فایللینک منبع :مقاله مشکلات و اختلالات ریاضی و درمان آن

اختلالات ریاضی و راه های درمان آن - آی هوش www.ihoosh.ir/article/60875/اختلالات-ریاضی-و-راه-های-درمان-آن‎Cachedریاضیات, اختلالات ریاضی, اختلالات ریاضی و راه های درمان آن. ... خواندن و نوشتن، کمتر مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است در حالیکه مشکلات ریاضی از جمله مشکلات ... مقاله مشکلات و اختلالات ریاضی و درمان آن - همجور مطالب ahmadrezas.blogsky.com/.../مقاله-مشکلات-و-اختلالات-ریاضی-و-درمان-آن‎Cachedدانلود مقاله مشکلات و اختلالات ریاضی و درمان آن گزارش تخلف برای مقاله مشکلات و اختلالات ریاضی و درمان آن. مقاله مشکلات و اختلالات ریاضی و درمان آن. فروشنده فایل. اختلالات یادگیری و راههای درمان - تحقیق maghale313.blogfa.com/post/13‎Cached Similarبا وجود‌ این به علت ضعف عملکرد‌ و یا مشکلات اجتماعی، مبتلا بود‌ن به اختلال یاد‌گیری ... اختلال ریاضی اختلال یاد‌گیری ای است که روی محاسبه ی ریاضیات و حل مساله ... درمان اختلالات ریاضی - روانشناس کودک www.drkhosrotash.com/product-73715.html‎Cachedبهترین مقالات روانشناسی در حوزه کودک و نوجوان در جهت تربیت صحیح آنها در این .... درمان اختلالات ریاضی , آموزش مفاهیم ریاضی, رفع مشکلات ریاضی کودکان , روان ... مقاله ی اختلالات یادگیری ریاضی - وبلاگ ماهنامه ی موبایل معلم rkasirlo.persianblog.ir/post/4/‎Cached Similar21 آوریل 2011 ... این کار جهت تشخیص اختلال یادگیری ریاضی در کودکان بهترین عمل می ... با وجود‌ این به علت ضعف عملکرد‌ و یا مشکلات اجتماعی، مبتلا بود‌ن به ... بررسی اثر نوروفیدبک در درمان اختلال یادگیری درس ریاضی کودکان ... mjms.mums.ac.ir/article_3422.html‎Cachedنتیجه‌گیری بررسی اثربخشی درمان بر اختلال ریاضی نشان داد که که ... اصل مقاله. مقدمه. نوروفیدبک از سال 1970 برای درمان اضطراب استفاده می شد کارهای اولیه توسط ... دیده شده که کودکان مشکلات یادگیری سطوح بالایی ازنسبت فعالیت‌های آلفا و تتا را ... اختلالات یادگیری - دانلود مقالات با موضوع اختلالات یادگیری pakdelha.blogfa.com/.../دانلود-مقالات-با-موضوع-اختلالات-یادگیری‎Cachedاختلالات یادگیری - دانلود مقالات با موضوع اختلالات یادگیری - آموزش و درمان اختلال یادگیری - اختلالات یادگیری. ... 17- کاربرد محیط های مجازی برای دانش آموزان با مشکلات یادگیری. (دانلود) 18-تحلیل ... 32- شیوع اختلال یادگیری ریاضی در دوره ابتدایی. مقالات اختلاهای یادگیری(فارسی ) - سایت تخصصی اختلال های ویژه ... ldfb.ir/Page/12‎Cached Similar8- بررسی رابطه نشانه های مرضی مادر باشکل گیری دلبستگی و مشکلات رفتاری / اجتماعی ... 53-بررسی اثر نوروفیدبک در درمان اختلال یادگیری درس ریاضی کودکان. ناتوانی در یادگیری ریاضیات و حساب (شناخت ودرمان مشکلات یادگیری) www.irmind.com/1391-03-27-07-02-09/.../884-dyscalculia.html‎Cached Similarخانه · مقالات و مطالب · اختلالات یادگیری (نوشتاری و گفتاری) ناتوانی در یادگیری ریاضیات و حساب (شناخت ودرمان مشکلات یادگیری) ... دانلود مقالات با موضوع اختلالات یادگیری :: اختلالات یادگیری pakdelha.blog.ir/1394/.../دانلود-مقالات-با-موضوع-اختلالات-یادگیری‎Cached26 ژانویه 2016 ... 5- نقش پردازش گر کلمه همراه با راهبردهای خود پرسشی بر بهبود مشکلات .... 53- بررسی اثر نوروفیدبک در درمان اختلال یادگیری درس ریاضی کودکان.
تاریخ ارسال: یکشنبه 21 آذر 1395 ساعت 17:22 | چاپ مطلب